معرفی اجمالی محصول

دستگاه مبدل سیم کارت به تلفن ثابت مبدلي است که در شبکه هاي ارتباطي- ديجيتالي تلفن همراه GSM قابل بهره برداري بوده و بعنوان يک ترمينال بي سيم ثابت با امکاناتي همچون تبديل تلفن همراه به تلفن ثابت(در تمام مدل ها) و پشتيباني از سرويس فکس آنالوگ  و  دیجیتال،  امکان انتقال ديتا جهت اتصال به ميکروکنترلها ، امکان تبادل اطلاعات از طريق کابل RJ11  ، امکان اتصال به شبکه اينترنت از طريق سرويس GPRS  بوده که در انواع مدلهای مختلف به شرح زیر می باشد .

امکانات

در اين دستگاه ها  نيازي به هيچ گونه سيم ارتباطي نبوده و دستگاه مبدل براحتي تنها با قراردادن يک سيم کارت که داراي پوشش شبکه مخابراتي GSM باشد ، بسرعت قابل استفاده مي گردد .

این نوع مبدلها جهت استفاده در مکانهایی همچون جنگلها ، دره ها ، دهکده ها یا روستاهای دور افتاده ، جزیره ها ، ماشینها ، قطارها و کشتی ها بوده که سیم کشی مخابراتی به آن مکانها مشکل و یا غیرممکن است و یا سایر مکانهایی که موقتا نیازمند تلفنهای عمومی می باشند همانند : زمینهای بازی و نمایشگاههای بزرگ .

مشخصات فنی
برخی کاربردها
پرسش و پاسخ

1-کدامیک از سیم کارتهای متداول ایران جهت ارسال و دریافت فکس قابل استفاده در دستگاه مبدل تلفن همراه به ثابت مدل می باشند ؟

در حال حاضر امکان فعال سازی سرویس فکس روی سیم کارت های همراه اول دائمی و همچنین سیم کارت های روستایی در صورتی که مرکز مخابرات آن منطقه پشتیبانی نماید.

2-روش فعال سازی سرویس فکس بر روی سیم کارتهای روستایی و یا سیم کارتهای همراه اول دائمی چیست ؟

ابتدا با مراجعه به مراکز مخابراتی استان یا شهرستان خود و درخواست فعال سازی این سرویس به واحد مربوطه نسبت به فعال سازی این سرویس اقدام نمایید ، مدارک مورد نیاز جهت فعال سازی این سرویس عبارتند از : کپی و اصل کارت ملی تلفن همراه شخصی که سند سیم کارت به نام ایشان می باشد همراه با اصل سند سیم کارت و همچنین پر کردن فرم ارائه شده از سوی مخابرات مبنی بر فعال سازی سرویس فکس سیم کارت

دقت نمایید تنها فعال کردن این سرویس بر روی سیم کارت کافی نبوده و حتما از آن مرکز مخابراتی درخواست ارائه شماره فکس سیم کارتی که سرویس فکس آن فعال شده است را نمایید

( اصطلاحا به این شماره ، شماره دریافت فکس گفته می شود ) لازم بذکر است که واحدی که این سرویس را برای شما فعال می نماید موظف به ارائه شماره دومی بر روی سیم کارت شما با نام شماره فکس می باشد که بعضا ارائه این شماره از زمان فعال سازی این سرویس بین 3 الی 7 روز کاری بطول می انجامد.

3-هزینه فعال سازی سرویس فکس بر روی سیم کارت همراه اول به چه میزان است ؟

آبومان  فعال سازی سرویس فکس بمیزان 5000 تومان در ماه بوده که بر روی قبض سیم کارت مربوطه بصورت ماهیانه می آید

4-آیا بعد از فعال سازی سرویس فکس سیم کارت و استفاده از آن امکان غیرفعال کردن این سرویس وجود داشته و اگر وجود دارد به چه صورت ؟

این امکان وجود دارد و کافی است مجددا به مراکز مخابراتی رجوع کرده و درخواست غیرفعال کردن سرویس فکس را به آن مرکز بدهید.

5-نحوه اتصال دستگاه مبدل تلفن همراه به ثابت به دستگاه فکس به چه شکل بوده و چه نکاتی را بایستی بهنگام ارسال و دریافت فکس رعایت نمود ؟

کافی است کابل تلفن را از یکسو به دستگاه مبدل و از سوی دیگر به دستگاه فکس اتصال داد و همچنین نکات زیر را بهنگام ارسال و دریافت فکس دقت نمود :

1- بهنگام ارسال فکس از سمت دستگاه مبدل به تلفن مخاطب کافی است با مخاطب تماس گرفته شود و به ایشان اعلام گردد که دستگاه خود را بر روی حالت دریافت خودکار قرار دهد چرا که سرویسهای فکس سیم کارت بسیار حساس بوده و درصورت برقراری کوچکترین سیگنال مکالمه (Voice ) با شکست مواجه می شود ، بعد از انجام این عمل کافی است شماره فکس مخاطب را گرفته و سپس بلافاصله کلید استارت فکس خود را بفشارید .

2- بهنگام دریافت فکس کافی است شماره فکس سیم کارت خود را به سایرین داده تا دیگران با تماس برقرار کردن بر روی این سیم کارت امکان ارسال فکس را برای شما داشته باشند ، همچنین لازم به ذکر است که در این حالت نیز بایستی دستگاه فکس شما بر روی حالت دریافت خودکار فکس باشد .

6-منظور از سرویس دیتا چیست و شماره دیتا در دستگاههای مبدل تلفن همراه به ثابت چه کاربردی دارد ؟

در پاسخ به این جواب نکته بسیار مهمی گنجانده شده است که بایستی بهنگام فعال سازی سرویس فکس نیز به آن توجه نمود و آن سرویس دیتا است ، بطور کلی بر روی هر سیم کارت روستایی و یا سیم کارت همراه اول دائمی می توان 3 شماره همراه داشت : 1- شماره مکالمه (Voice) که همان شماره واقعی سیم کارت شماست 2 – شماره فکس که با درخواست مشترک بر روی سیم کارت به منظور ارسال و دریافت فکس فعال می گردد 3- شماره دیتا که این سرویس نیز به درخواست مشترک شبیه به مرحله فعال سازی سرویس فکس بر روی سیم کارت فعال می گردد که این سرویس به منظور اتصال دستگاه مبدل جهت به دستگاههای کارتخوان یا POS بانکها و یا انتقال دیتا مورد استفاده قرار می گیرد .

7.آیا با تماس گرفتن بر روی شماره دیتا یا شماره فکس همانند شماره مکالمه بوق شنیده می شود ؟

بله ، ولی بعضا دیده شده که بوق شنیده نمی شود ولی ارتباط برقرار می گردد که این بدلیل اختلال در سیستمهای مخابراتی است ، همچنین ارتباط زمانی برقرار می شود که خروجی فکس دستگاه مبدل به ورودی دستگاه فکس شما متصل باشد.

8.آیا می توان بر روی سیم کارتهای روستایی نیز سرویس دیتا را فعال نمود ؟

بعضی از مراکز مخابراتی روستایی دارای این امکان می باشند .

9.منظور از امکان فکس دیجیتال چیست ؟

سرویس فکس دیجیتال به امکان ارسال و دریافت نمودن فکس از طریق نرم افزار و سیستم رایانه گفته می شود که در مورد این دستگاه آنچنان کارایی ندارد .

10.آیا در صورت ضعیف بودن سیگنال دستگاه مبدل ، آیا می توان از آنتنهایی با قدرت بالاتر استفاده نمود ؟

بله ، در این مورد می توانید از واحد بازرگانی شرکت نیکسان مشاوره دریافت نمایید .

11.بهترین دستگاه فکسی که با مبدلهای G3 Fax -سازگار می باشد چیست ؟

اکثر دستگاههای متداول بازار با این دستگاه سازگار می باشد ولی دستگاههای پاناسونیک عملکرد بهتری را در ارتباط با این دستگاهها نشان داده اند

11-هزینه هر پالس ارسال و دریافت فکس چقدر می باشد ؟

این هزینه  بر روی سرویسهای روستایی با هزینه پالس تلفن ثابت و بر روی سرویسهای همراه اول دائمی با هزینه هر پالس مکالمه یکی بوده و تنها آبومان ماهیانه فعال سازی سرویس فکس اضافه تر در هرماه معادل 5000 تومان بر روی قبض اضافه می گردد